RAFTOM PO BALKÁNE

22-31.5

1 až 4

9 dní

5 dní na vode

3000 km

Splav najhlšieho kaňonu Európy

14 miest

720 / os.

PROGRAM ZÁJAZDU

Deň 1

Odchod z Bratislavy v poobedných hodinách, presun na Mrežnicu

Deň 2

Splav Mrežnice a presun do národného parku Una

Deň 3

Splav Uny

Deň 4

Presun na Neretvu – Boračko jazero

Deň 5

Splav Neretvy

Deň 6

Presun na Taru a prehliadka mesta Mostar

Deň 7

Splav Tary 1.deň – spanie v kaňone

Deň 8

Splav Tary 2. den

Deň 9

Navrat na Slovensko

Vidieť niečo nové alebo oživiť spomienky? Poďte s nami za novými zážitkami alebo oživiť staré spomienky na Balkán. Naša cestovka pred pár rokmi pravidelne organizovala nezabudnuteľné výlety do odľahlejších ale o to zaujímavejších častí Balkánu. Rozhodli sme sa obnoviť  túto parádnu tradíciu a pre tých, čo tam ešte neboli priniesť nové zážitky, spoznať nové rieky a miesta a zažiť niečo nové. Pre Vás, čo Ste si s nami v minulosti tento výlet užili, prinášame možnosť zopakovať si túto parádnu dovolenku.

Na Mrežnicu a ešte ďalej / Skočíť si na Mrežnici

Na tomto výlete navštívime Chorvátsko, Bosnu a Hercegovinu a Montenegro a spoznáme ich najzaujímavejšie rieky. Výlet začneme splavením  smaragdovej Mrežnice v Chorvátsku. Na Mrežnici splavíme  asi 15 kilometrový úsek. Táto rieka  bude veľmi zábavná vďaka jednoduchým zjazdným kaskádam, z ktorých niektoré si budeme vedieť zopakovať.

Bosniacka Una

Postupne sa presunieme do národneho parku  Una. Predstavte si, že sa raftujete na Plitvických jazerách. Len sa na Vás (snáď) nebude dívať milión návštevníkov. Počas tohto splavu  si naozaj vychutnáte scenérie vodopádov a prekrásnej farby vody.

Neretva

Krištáľovo čistá voda, nádherné pereje a scénincké okolie dotvárajú raftingu na Neretve osobitné čaro. Ak budete mať štastie zbadáte aj korytnačky v jazerierkách medzi perejami.

Tara

Veľké vlny, divoká voda, veľa zábavy a splav najhlbšieho kaňonu Európy a druhého najhlbšieho na svete.  Toto všetko na váš čaká počas splavu kaňonu Tary ktorý sa nachádza v národnom parku Durmnitor na hraniciach medzi Bosnou a Hercegovinou a Montenegrom.

CENA ZAHŔŇA

  • dopravu minibusom
  • prenájom Raftov a komplet výstroja vrátane neoprénov
  • inštruktora
  • sprievodné vozidlo počas splavu
  • Ubytovanie – kemp / hostel

CENA NEZAHŔŇA

  • stravu
  • cestovné poistenie