RAFTOM PO BALKÁNE

03.6-12.6

1 až 4

9 dní

5 dní na vode

3000 km

Splav najhlbšieho kaňonu Európy

12 miest

720 / os.

PROGRAM ZÁJAZDU

Deň 1

Odchod z Bratislavy v poobedných hodinách, presun na Mrežnicu.

Deň 2

Splav Mrežnice a presun do Národného Parku Una.

Deň 3

Splav rieky Una.

Deň 4

Presun na rieku Neretva – Boračko jazero.

Deň 5

Splav rieky Neretva.

Deň 6

Presun na Taru a prehliadka mesta Mostar.

Deň 7

Splav Tary 1.deň – spanie  uprostred kaňonu rieky Tara.

Deň 8

Splav Tary 2. den

Deň 9

Navrat na Slovensko.

Vidieť niečo nové alebo oživiť spomienky? Poďte s nami za novými zážitkami alebo oživiť staré spomienky na Balkán. Naša cestovka pred pár rokmi pravidelne organizovala nezabudnuteľné výlety do odľahlejších ale o to zaujímavejších častí Balkánu. Rozhodli sme sa obnoviť  túto parádnu tradíciu a pre tých, čo tam ešte neboli priniesť nové zážitky, spoznať nové rieky a miesta a zažiť niečo nové. Pre Vás, čo Ste si s nami v minulosti tento výlet užili, prinášame možnosť zopakovať si túto parádnu dovolenku.

Na Mrežnicu a ešte ďalej 

Na tomto výlete navštívime Chorvátsko, Bosnu a Hercegovinu a Montenegro (Čiernu horu) a spoznáme ich najzaujímavejšie rieky. Výlet začneme splavením  smaragdovej Mrežnice v Chorvátsku. Na Mrežnici splavíme  asi 15 kilometrový úsek. Táto rieka  bude veľmi zábavná vďaka jednoduchým zjazdným kaskádam, z ktorých niektoré si budeme vedieť zopakovať.

Bosniacka Una

Postupne sa presunieme do národneho parku  Una. Predstavte si, že sa raftujete na Plitvických jazerách. Len sa na Vás (snáď) nebude dívať milión návštevníkov. Počas tohto splavu  si naozaj vychutnáte scenérie vodopádov a prekrásnej farby vody.

Neretva

Kryštáľovo čistá voda, nádherné pereje a scénincké okolie dotvárajú raftingu na Neretve osobitné čaro. Ak budete mať štastie zbadáte aj korytnačky v jazerierkách medzi perejami.

Tara

Veľké vlny, divoká voda, veľa zábavy a splav najhlbšieho kaňonu Európy a druhého najhlbšieho na svete.  Toto všetko na Vás čaká počas splavu kaňonu rieky Tary, ktorý sa nachádza v národnom parku Durmitor na hraniciach medzi Bosnou a Hercegovinou a Montenegrom. Splav bude trvať dva dni, spať budeme v kempe uprostred kaňonu čo Vám zabezpečí jedinečný zážitok a pridá atmosféru expedície.

CENA ZAHŔŇA

  • dopravu minibusom
  • rafty a komplet výstroj : neoprén, pádlo, prilba, vesta
  • inštruktora
  • permity na rieky
  • sprievodné vozidlo počas splavu
  • ubytovanie – kemp / chatky

CENA NEZAHŔŇA

  • stravu
  • cestovné poistenie