RAFTING NA RIEKE SOČA

1 až 3

2,5 hod

6 až 18 km

2 až 7 m

R2 - bez inštruktora

45 / os.

Rafting v Slovinsku, konkrétne rafting na rieke Soča je hlavnou činnosťou našej CK. Náročnosť programov a výber úsekov prispôsobujeme aktuálnej situácii, vodnému stavu  a fyzickým možnostiam rekreantov. V praxi to znamená že na programe sa môže zúčastniť každý bez rozdielu veku a zdatnosti. Našou prioritou je bezpečnosť rekreantov o čom aj svedčí naša dlhoročná prevádzka bez vážnejšieho úrazu.

Pre jednoduchšiu orientáciu  sme pre Vás rozdelili rafting na Soči na 3 úseky: Horná Soča  (Velika korita – Čezsoča,  Stredná Soča (Čezsoča – Srpenica 1), Spodná Soča (Srpenica 1 – Trnovo)

Horná Soča

Rafting na hornej Soči patrí k jedným z najkrajších programov čo naša CK ponúka. Ako jedny z mála sa môžeme pochváliť že s klientami raftujeme aj tento úsek. Nástup je hneď za kaňonom Velike korita a počas cca 9 km sa vystriedajú rôzne zaujímavé pereje.  Ak vrchol príde na koniec splavenie kaňonu Zmuklica ktorý je široký zhruba ako raft. Okrem toho sa na tomto úseku dá skákať z cca 4 m  vysokého lanového mosta. Tento úsek sa zvyčajne dá splavovať len v máji keď sa topia snehy prípadne po výdatných dažďoch.

Stredná Soča

Klasický úsek raftingu na Soči – ideálny pre všetky vekové kategórie a fyzické zručnosti.  Cca 11 km dlhý úsek je za bežného stavu splavný asi za 2 hodiny. Vďaka menšej obťiažnosti nemusíte stále pádlovať a môžete sa dokonale pokochať okolitou prírodou. Táto varianta je vhodná aj pre rafty typu R2 (Raft pre dvoch ľudí kde inštruktor nie je v člne ale na Veľkom rafte nablízku alebo v kajaku).

Spodná Soča

Celoročne splavný úsek ktorý sa vyznačuje výbornými perejami takže o zábavu bude rozhodne postarané. Okrem rafting na Soči si na tomto úseku môžete vyskúšať aj skoky z 2 metrovej a zo 7 metrovej skaly. Pre tých nebojácnejších môžeme ponúknuť tento úsek aj vo variante R2 (dvojraft bez inštruktora) ale je nutné aby najprv absolvovali stredný úsek.

Rafting ponukame na raftoch typu:

R6 – veľký raft s kapacitou max 7 osôb  + inštruktor

R2 – malý raft s kapacitou 2 alebo 3 osoby, zvyčajne bez inštruktora, ten ide na doprovodnom rafte alebo kajaku.