BALKÁN EXPRESS

14-20.5

1 až 4

5 dní

3 dni na vode

2500 km

Splav na raftoch R2

14 miest

390 / os.

PROGRAM ZÁJAZDU

Deň 1

Odchod z Bratislavy v poobedných hodinách, presun na Mrežnicu

Deň 2

Splav Mrežnice

Deň 3

Presun na UNU

Deň 4

Splav Uny a presun na Zrmanju

Deň 5

Splav Zrmanja

Deň 6

Návrat na Slovensko

 

Vidieť niečo nové alebo oživiť spomienky? Poďte s nami za novými zážitkami alebo oživiť staré spomienky na Balkán. Naša cestovka pred pár rokmi pravidelne organizovala nezabudnuteľné výlety do odľahlejších ale o to zaujímavejších častí Balkánu. Rozhodli sme sa obnoviť  túto parádnu tradíciu a pre tých, čo tam ešte neboli priniesť nové zážitky, spoznať nové rieky a miesta a zažiť niečo nové. Pre Vás, čo Ste si s nami v minulosti tento výlet užili, prinášame možnosť zopakovať si túto parádnu dovolenku.

Na Mrežnicu a ešte ďalej / Skočíť si na Mrežnici

Na tomto výlete navštívime Chorvátsko, Bosnu a Hercegovinu a Montenegro a spoznáme ich najzaujímavejšie rieky. Výlet začneme splavením  smaragdovej Mrežnice v Chorvátsku. Na Mrežnici splavíme  asi 15 kilometrový úsek. Táto rieka  bude veľmi zábavná vďaka jednoduchým zjazdným kaskádam, z ktorých niektoré si budeme vedieť zopakovať.

Bosniacka Una

Postupne sa presunieme do národneho parku  Una. Predstavte si, že sa raftujete na Plitvických jazerách. Len sa na Vás (snáď) nebude dívať milión návštevníkov. Počas tohto splavu  si naozaj vychutnáte scenérie vodopádov a prekrásnej farby vody. Pozn: V prípade veľkého vodného stavu je alternatívny program splav rieky Korana v chorvátsku.

Zrmanja

Krištáľovo čistá voda, nádherné pereje a scénincké okolie dotvárajú raftingu na Zrmanji osobitné čaro. Ak budete mať štastie zbadáte aj korytnačky v jazerierkách medzi perejami.

 

CENA ZAHŔŇA

  • dopravu minibusom
  • prenájom Raftov a komplet výstroja vrátane neoprénov
  • inštruktora
  • sprievodné vozidlo počas splavu
  • Ubytovanie – kemp / hostel

CENA NEZAHŔŇA

  • stravu
  • cestovné poistenie